Stilekle.com Kullanıcı / Üye Sözleşmesi

Aşağıdaki “kullanım şartları”; stilekle.com’a üye olmadan önce dikkatlice okunmalıdır ve üye olduktan sonra da kurallara uyulmalıdır.

Kullanıcı, stilekle.com internet sitesine; üye olmak ve/veya bir hesap ile giriş yapmak ile aşağıdaki şartların tamamını anlamış ve uyacağını kabul etmiş sayılır.

stilekle.com'un aşağıda yazılı söz konusu şartları okumamış veya okumuş olup bunlara uygun davranmamış olmanızdan kaynaklanabilecek olan her türlü maddi ve manevi zarara ilişkin talebinize karşı hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

1-) stilekle.com sitesi sadece 18 yaşından büyükler içindir.

2-)stilekle.com kullanıcıları kullanıcı adlarını ve şifrelerini kendileri belirler. Bu kullanıcı adı ve şifrelerin korunması tamamen kullanıcının sorumluluğu altındadır.

3-) stilekle.com üyeliği sadece o üyeliğin sahibi olan kullanıcı içindir. Bir kullanıcı kendi üyelik hesabını başkasına veremez, kullandıramaz.
Bir kullanıcının birden fazla hesabı olamaz.

4-)stilekle.com sitesinde girdiğiniz profil bilgileri kendi sayfanızda yayınlanacağı için diğer insanlar bu bilgileri görecektir. stilekle.com bilgilerinizin yayınlanmasından, herhangi bir zamanda sayfanızda yer almış olmasından doğacak herhangi bir sorundan, başka bir üyeyle yada 3. kişi ve/veya kurumlarla yaşanabilecek sorunlu durumlardan, oluşabilecek maddi ve/veya manevi zararlardan sorumlu değildir.

stilekle.com Üyeleri arasındaki iletişim, etkileşim ve ilişkiler, tamamen üyelerin kendi sorumluluğu altındadır. Bir üyenin yayınladığı içerik unsuru, zararlı, hatalı ya da aldatıcı olabilir. Bu durumda diğer üyelerin dikkatli ve sağduyulu davranmaları gerekmektedir. Üyeler arasındaki anlaşmazlıklardan doğan herhangi bir maddi ya da manevi zarardan stilekle.com sorumlu değildir.

5-) stilekle.com sitesinde kanunlara ve genel ahlaka aykırı hiç bir hareket yapamaz, kişisel sayfanızda ve sitenin tamamında; müstehcen veya yasadışı bilgi, fotoğraf veya içerik, yazı, ses kayıdı kullanamaz ve veremezsiniz. stilekle.com site içerisinde yasalara aykırı benzeri bir eylem tespit ettiği yada şüphelendiği durumlarda, önceden hiç bir uyarı olmadan kullanıcı hesaplarına müdahale edilebilir, kullanıcı hesapları iptal edilebilir, silinebilir.

stilekle.com sitesinde; kullanıcı profiliniz yada herhangi bir alanda; siyasi hiç bir simge kullanamazsınız.
Ayrıca; başkalarına sataşamaz veya rahatsız edemezsiniz.

6-) Kullanıcılar, genele açık ve ücretsiz stilekle.com forum alanına yazarken yazdıklarının tüm mesuluyeti onlara aittir.

Kullanıcılar, genele açık bu forum alanını kullanırken; forum alanı tepesinde belirtilen stilekle.com forum kurallarına uymak zorunda olduklarını kabul ederler.

stilekle.com, forum alanı içerisindeki her türlü yazıyı, Kullanıcıya herhangi bir ikazda bulunmaksızın; yayından kaldırabilir ve/veya silebilir. Böyle bir durumda, kullanıcı; ücretli kullanıcı olsun yada olmasın, itiraz etme hakkının olmadığını kabul eder.

7-) stilekle.com kullanıcıları arasındaki doğan anlaşmazlıklar tamamen kullanıcıların sorumluluğunda olup; stilekle.com kullanıcılar arasındaki anlaşmazlıklardan doğabilecek hiçbir maddi manevi zarardan sorumlu değildir.

8-) stilekle.com kullanıcıları arasındaki doğan anlaşmazlıklardan ötürü haber vermeksizin her türlü denetimi ve üyelik iptalini yapabilir.

9-) stilekle.com çıkabilecek teknik bir aksaklıktan dolayı gerek stilekle.com internet sitesi üzerinde gerekse başka mecralarda oluşan; gösterim hataları, bilgi kaybı ve benzeri sorunlar ile bunlarla sınırlı kalmadan oluşan herhangi bir sorundan sorumlu değildir.

10-) stilekle.com üyesi; site içerisinde insanların görebildiği, yayınlanan her türlü bilgi ve metaryelin mülkiyetini stilekle.com'a devretmiş sayılır. stilekle.com duyurularında bu metaryelleri kullanabilir.

11-)stilekle.com; kullanıcıların kendi profil sayfalarında bulunan “hakkında” ve benzeri kısımlar ile, stilekle.com’da bulunan “forum” bölümleri gibi tüm etkileşimleri alanlardaki kullanıcıların yazdıklarından sorumlu değildir.

12-) stilekle.com içersinde; stilekle.com'dan izin alınmaksızın gizli yada açık şekilde hiç bir reklam faliyeti yapılamaz. stilekle.com içerisinde; başta web sitesi reklamları olmak üzere; en ufak bir izinsiz reklam faliyetinin tespit edildiği yada stilekle.com tarafından şüphelenildiğinde; ilgili tüm kullanıcı hesapları; hiç bir uyarı yapılmaksızın denetlenebilir, iptal edilebilir, silinebilir. stilekle.com bu konuda son derece ve özellikle hassastır ve kullanıcılar bu hassasiyete ve kurala son derece saygılı olacaklarını kabul etmiş sayılırlar.

13-) stilekle.com dışındaki internet siteleri, medya kurumları, yayın organları yada herhangi bir mecra dahi olsa; stilekle.com üyelerini açık yada gizli olarak başka bir internet sitesine yönlendirdiği tespit edilen, stilekle.com internet sitesine, markasına yada çalışanlarına hakaret ettiği ve/veya bu hakaretlerden dolaylı yoldan mesul olan; tüm kullanıcı hesapları hiç bir uyarı yapılmaksızın denetlenebilir, iptal edilebilir, silinebilir. stilekle.com bu konuda son derece ve özellikle hassastır ve kullanıcılar bu hassasiyete ve kurala son derece saygılı olacaklarını kabul etmiş sayılırlar.

14-) stilekle.com; kullanıcı şartlarını ve/veya yasaları ihlal eden yada şüphelenilen her türlü durumda; kullanıcı bilgileri üzerinde her türlü denetimi yapabilir. Kullanıcı şartlarına ve/veya yasalara aykırı olduğunun tespit edildiği yada şüphelenildiği durumlarda, önceden hiç bir uyarı olmadan kullanıcı hesapları iptal edilebilir, silinebilir.

15-) stilekle.com'a kayıtlı bir kullanıcı hesabı; bu metinde yazan gerekçelere dayanılarak yada teknik bir aksaklıktan ötürü yada kullanıcının kendi isteği ile silindiği takdirde; kullanıcı bunun nedeni hakkında bilgilendirilmez, tüm bilgilendirmeler stilekle.com'un takdirindedir.

16-) Kullanıcılar stilekle.com ile; stilekle.com içerisindeki "iletişim" bölümünden yada stilekle.com'a ait olan iletişim e-mail'lerinden iletişime geçebilirler. stilekle.com bu açık ve belli yollar dışında yapılan hiç bir iletişim'den sorumlu tutulamaz.

17-) stilekle.com internet sitesi tarafından e-mail yolu ile birebir kullanıcı hesabı silinen kişinin kendisi ile yapılan iletişim dışındaki hiç bir iletişim, duyum vb.'den stilekle.com internet sitesi sorumlu değildir, hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

18-) Üyeler üyeliklerini istediklerinde iptal ettirebilirler.

Stilekle.com Gizlilik İlkeleri

stilekle.com; kullanıcılarının özel bilgilerinin mahremiyetine ve gizliliğine önem verir ve bu bilgileri korur.

27-) stilekle.com; kullanıcıların IP adreslerini kayıt eder.

28-) stilekle.com içersinde bulunan hiçbir video, link, banner üzerinden gidilen sitelerin kullanım koşulları ve gizlilik ilkelerinden sorumlu değildir.

29-) stilekle.com’a kullanıcı tarafından verilen; stilekle.com internet sitesi içerisinde kullanıcı tarafından yayınlanan her türlü bilgi ve metaryel dışındaki kişisel veriler; gerekli olduğunda adli merciler dışında, kesinlikle 3.kişilerle paylaşılmayacak, verilmeyecek, satılmayacaktır. Fakat stilekle.com, içerisindeki tüm bilgilerin anonim istatistiklerini ve kullanıcıların seçimlerinin demografik bilgileri kullanabilir.

30-) stilekle.com kullanıcılarının e-mail adreslerini; bir tek stilekle.com kullanmak şartıyla; toplu bilgilendirme, toplu reklam vs gibi durumlarda kullanabilir.

31-) stilekle.com kullanıcıları kullanıcı adlarını ve şifrelerini kendileri belirler. Bu kullanıcı adı ve şifrelerin korunması tamamen kullanıcının sorumluluğu altındadır.

stilekle.com, kullanıcı hesaplarının herhangi bir şekilde doğruluğu hakkında hiç bir garanti vermez. stilekle.com; kullanıcılar tarafından bir başkasının yerine, ona ait bilgiler ile herhangi bir kullanıcı hesabı açılması ve benzeri hallerde doğabilecek hiçbir maddi manevi zarardan sorumlu değildir.

32-)İş bu hüküm ve maddeler stilekle.com tarafından istendiği zaman, haber vermeden, tek taraflı olarak değiştirilebilir, iptal edilebilir veya yeni maddeler eklenebilir, güncellenebilir.

Kullanıcı, bu sözleşmenin ihlali durumunda meydana gelebilecek olan kayıp, iddia ve suçlamalardan doğabilecek olan zararların karşılığında stilekle.com'un, yetkililerinin, temsilcilerinin ve diğer çalışanlarının zararlarını karşılayacağını kabul eder.